Beef

53 products

Order fresh halal beef online from trusted Edmonton halal butchers and get it delivered to your door, same-day or next-day. Choose from striploin, tenderloin, sirloin and skirt steak, ground beef, ribs, shank, oxtail, stew cubes and bones for soup, plus ready-to-cook kabob, kofta, shawarma, burgers and sujuk.

Most cuts are sold by the pound. We hold an estimate at checkout and charge the exact weight once your order is cut and weighed, so you only pay for what you get. Delivery is free on orders over $100 across Edmonton, Sherwood Park, St. Albert, Spruce Grove and nearby areas.

  • Lean Ground Beef
    $8.79 / lb Min. 1 lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Lean Ground Beef
    $10.34 / lb Min. $20.68Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Stew Meat
    $10.99 / lb Min. $21.98Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Beef Stew Meat
    $13.79 / lb Min. 1 lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Shank
    $9.19 / lb Min. $18.38Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Shank
    $10.99 / lb Min. $21.98Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Mix Plate (With Bone)
    $9.34 / lb Min. $18.68Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Ground Beef & Lamb Mix
    $9.19 / lb Min. 1 lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Beef Kebabs
    $15.39 / pk Min. 1 pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Beef Kebabs
    $18.39 / lb Min. 1 lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Ribs & Rib Eye Steak
    $28.74 / lb Min. $57.48Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Ribs
    $14.29 / lb Min. $28.58Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 3 lb
    Cow Feet (Beef Trotters)
    $5.85 / lb Min. $17.55Min. 3 lb
    Minimum order: 3 lb
    3lb
  • Min. order: 3 lb
    Cow Feet (Beef Trotters)
    $5.49 / lb Min. $16.47Min. 3 lb
    Minimum order: 3 lb
    3lb
  • Beef Samosa (40 pcs)
    $28.59 / pk Min. 1 pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Beef Kafta
    $9.19 / lb Min. 1 lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb