Beef

53 products

Order fresh halal beef online from trusted Edmonton halal butchers and get it delivered to your door, same-day or next-day. Choose from striploin, tenderloin, sirloin and skirt steak, ground beef, ribs, shank, oxtail, stew cubes and bones for soup, plus ready-to-cook kabob, kofta, shawarma, burgers and sujuk.

Most cuts are sold by the pound. We hold an estimate at checkout and charge the exact weight once your order is cut and weighed, so you only pay for what you get. Delivery is free on orders over $100 across Edmonton, Sherwood Park, St. Albert, Spruce Grove and nearby areas.

  • Beef Stir Fry Strips
    $14.94 / lb Min. 1 lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Beef Burger Patties
    $17.93 / lb Min. 1 lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Beef Eye of Round
    $14.29 / lb Min. 1 lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Beef Eye of Round
    $14.94 / lb Min. 1 lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Beef Sausages
    $16.43 / lb Min. 1 lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Flank Steak
    $20.92 / lb Min. $41.84Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Skirt Steak
    $13.79 / lb Min. $27.58Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 4 lb
    Beef Square Cut Shoulder
    $10.45 / lb Min. $41.80Min. 4 lb
    Minimum order: 4 lb
    4lb
  • Beef Sujuk (Skandarani)
    $19.42 / lb Min. 1 lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Beef for Pho
    $13.44 / lb Min. 1 lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Fresh & Fresh Beef Rolls (25 pcs)
    $24.19 / pk Min. 1 pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Min. order: 2 lb
    Beef Heart
    $4.04 / lb Min. $8.08Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Heart
    $4.70 / lb Min. $9.40Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Kidney
    $7.43 / lb Min. $14.86Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Kidney
    $4.59 / lb Min. $9.18Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 3 lb
    Beef Stomach (Tripe)
    $6.59 / lb Min. $19.77Min. 3 lb
    Minimum order: 3 lb
    3lb