Beef

53 products

Order fresh halal beef online from trusted Edmonton halal butchers and get it delivered to your door, same-day or next-day. Choose from striploin, tenderloin, sirloin and skirt steak, ground beef, ribs, shank, oxtail, stew cubes and bones for soup, plus ready-to-cook kabob, kofta, shawarma, burgers and sujuk.

Most cuts are sold by the pound. We hold an estimate at checkout and charge the exact weight once your order is cut and weighed, so you only pay for what you get. Delivery is free on orders over $100 across Edmonton, Sherwood Park, St. Albert, Spruce Grove and nearby areas.

  • Beef Kafta Meatballs
    $9.19 / lb Min. 1 lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Oxtail
    $11.55 / lb Min. $23.10Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Beef Liver
    $6.59 / lb Min. 1 lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Beef Liver
    $4.59 / lb Min. 1 lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Soup Bones
    $9.20 / lb Min. $18.40Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Soup Bones
    $4.39 / lb Min. $8.78Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Joints for Soup
    $4.39 / lb Min. $8.78Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Beef Shawarma Meat
    $17.24 / lb Min. 1 lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Soup Cut (No. 5)
    $7.46 / lb Min. $14.92Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • K&Z Beef Kofta
    $10.99 / pk Min. 1 pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Min. order: 2 lb
    Beef Sirloin & Flat Iron Steak
    $16.09 / lb Min. $32.18Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Steaks (Top Sirloin & Bavette)
    $18.39 / lb Min. $36.78Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 3 lb
    Beef Chuck Roast
    $12.09 / lb Min. $36.27Min. 3 lb
    Minimum order: 3 lb
    3lb
  • Min. order: 3 lb
    Beef Chuck Roast
    $16.09 / lb Min. $48.27Min. 3 lb
    Minimum order: 3 lb
    3lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Tenderloin
    $22.99 / lb Min. $45.98Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Beef Striploin
    $22.41 / lb Min. $44.82Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb