Chicken

25 products

Get fresh halal chicken delivered in Edmonton, same-day or next-day. Shop whole chicken, boneless breast, thighs, drumsticks, legs, wings and ground chicken, with or without skin, plus liver, gizzards and feet. Short on time? Try our chicken kabob, kofta, shawarma, burgers and sausages.

Chicken sold by the pound is charged at its exact weight after it is packed. Delivery runs daily from 12 PM to 10 PM, and it is free on orders over $100.

  • Whole Chicken
    $21.84 / pk Min. 1 pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Min. order: 3 lb
    Whole Chicken
    $4.94 / lb Min. $14.82Min. 3 lb
    Minimum order: 3 lb
    3lb
  • Min. order: 2 lb
    Chicken Legs & Thighs
    $4.39 / lb Min. $8.78Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Chicken Breast
    $8.79 / lb Min. 1 lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Chicken Breast
    $11.49 / lb Min. 1 lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Min. order: 2 lb
    Chicken Drumsticks
    $5.16 / lb Min. $10.32Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Min. order: 2 lb
    Chicken Thighs
    $7.69 / lb Min. $15.38Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Chicken Thighs
    $10.34 / lb Min. 1 lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Chicken Wings
    $8.04 / lb Min. 1 lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • K&Z Breaded Chicken Wings
    $13.19 / pk Min. 1 pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Min. order: 2 lb
    Ground Chicken
    $6.59 / lb Min. $13.18Min. 2 lb
    Minimum order: 2 lb
    2lb
  • Chicken Kebabs
    $15.39 / pk Min. 1 pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Chicken Kebabs
    $10.34 / lb Min. 1 lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Chicken Samosa (40 pcs)
    $28.59 / pk Min. 1 pk
    Minimum order: 1 pk
    1pk
  • Chicken Gizzards
    $6.89 / lb Min. 1 lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb
  • Chicken Gizzards
    $9.89 / lb Min. 1 lb
    Minimum order: 1 lb
    1lb